Florida P. Esteban, M.D.

Municipal Mayor

Cathelene C. Daileg

Private Secretary I

Cristina D. Delayco

Supply Officer I

Reynaldo I. Macapac

Security Agent II

Federico P. Gaspar, Jr.

Security Agent I

Dario V. Macabontoc

Security Agent I

Orlando R. Caberto, Jr.

Driver II

Rogelio R. Lopez

Driver II

Albert A. Bergonia

Driver I

Charlie J. Rivera

Municipal Administrator

Danlou V. Calugay

Tourism Operations Officer I

Galeen Joy R. Malapit

Youth Development Assistant I

Sherwin M. Delo

Utility Foreman

Arnel P. Greganta

Utility Worker II - Freedom Park

Emmanuel M. Ilao

Utility Worker II - Freedom Park

Eduardo D. Garcia

Utility Worker II - Freedom Park

Cinderella E. Ramos

Municipal Vice Mayor

Bernadette G. Caberto

SB Secretary

Julius R. Gines

SB Member

Jerry M. Marcos

SB Member

Ariel E. Ramos

SB Member

Glenn R. Corpus

SB Member

Jaime D. Batac

SB Member

Ruben V. Malapit

SB Member

Mussolini B. Agpalo

SB Member

June Paul A. Mendoza

SB Member

Romeo A. Castelo

Liga ng mga Barangay President

Pamela F. Delos Reyes

Local Legislative Staff Assistant III

Evelyn V. Sanchez

Private Secretary I

Marivic V. Delo

Data Controller III

Chito M. Casco

Clerk IV - Library

Ryan C. Calso

Clerk III

Soledad C. Abellar

Revenue Collector Clerk II

Antonio A. Flores

Utility Worker II

Allan Jose E. Deriie

Utility Worker I

Aaron M. Orio

Utility Worker I

Eugenio C. Madayag

Driver I

Cynthia C. Punzalan

Municipal Assessor

Benjamin L. De Gracia

Sports & Games Inspector

Carmelita C. Cabanit

Assessment Clerk III

Narcisco C. Lico, Jr.

Assessment Clerk III

Evelyn D. Abuan

Bookbinder II

Remedios L. Dato

Utility Worker I

Carolina C. Umipig

Municipal Budget Officer

Jeanette U. Bautista

Data Controller IV

Rushiel Ann L. Cariaga

Utility Worker I

Christianne P. Ocasion

Utility Worker I

Danilo C. Velasco

Municipal Planning & Development Coordinator

Oliver John R. Lacanlale

Project Development Officer I

Ellen G. Silva

Zoning Inspector

Florentino M. Funtila

Planning Officer I

Jennifer R. Tomas

Planning Assistant

Clarence P. Sambojan

Project Development Assistant

Floro D. Ysmael

Statistical Assistant I

Perlita P. Quioc

Data Controller I

Demsy G. Cabanit

Utility Worker II

Maria Theresa C. Langcauon

Utility Worker II

Edgardo R. Mendoza

Municipal Treasurer

Emilie Rose P. Paraiso

Assistant Municipal Treasurer

Juliephine M. Nono

Local Revenue Collector Officer III

Anthony Raymond A. Austria

Local Revenue Collector Officer III

Lea A. Laguinlin

Local Revenue Collector Officer II

Hilario T. Alejo

Local Revenue Collector Officer I

Mary Grace S. Corpuz

Disbursing Officer I

Nora C. Salvador

Revenue Collector Clerk III

Michelle C. Moises

Revenue Collector Clerk III

Rodeo P. Bacud

Revenue Collector Clerk II

Ma. Cristina C. Lauyan

Revenue Collector II

Anthony C. Agpalo

Revenue Collector Clerk II

katherine F. Rojas

Revenue Collector Clerk I

Warlito R. Miranda Jr.

Revenue Collector Clerk I

Carlos P. Agustin

Revenue Collector Clerk I

Wilfredo V. Dayag

Revenue Collector Clerk I

Rocky C. Cariño

Revenue Collector Clerk I

Karen C. Dagdag

Revenue Collector Clerk I - Market

Aurea G. Tiniola

Market Supervisor II - Market

Jovigilda U. Ara

Market Inspector II - Market

Mirasol I. Bautista

Meat Inspector III - Slaughterhouse

Florante A. Mercado

Data Controller III

Rosemarie G. San Mateo

Bookbinder III

Venus C. Sadoglio

Ticket Checker

Delio M. Ocampo

Utility Foreman - Market

Rosanna T. Marquez

Utility Worker II

Gilbert F. Belano

Utility Worker I

Florpina T. Tadena

Utility Worker I

Rolando L. Catingco

Utility Worker I - Market

Romeo D. Garcia

Utility Worker I - Market

Bernardo T. Monses

Utility Worker I - Market

Edgar S. Asirot

Utility Worker I - Market

Michelle N. Bautista

Municipal Accountant

Mia Sarrah C. Closa

Local Revenue Collector Officer I

Roy Alvin L. Carrasco

Accounting Clerk II

Mark Jervis L. Valdez

Accounting Clerk I

Idaliz M. Pascual

Data Controller I

Ma. Araceli F. Rojas

Bookkeeper I

Wilson C. Nono

Utility Worker II

Bonifacio G. Felipe

Municipal Engineer

MC Denver Verueco

Engineer I

Fulgencio Z. Zonio

Engineering Assistant

Teofilo D. Balague Jr.

Engineering Aide

Olivia S. Rayopa

Clerk I

Julius Q. Albano

Draftsman II

Narcisco T. Hidalgo

Draftsman I

John Angelo L. Tabita

Data Controller III

Rene J. Tabelina

Utility Worker I

Regan C. Tavita

Utility Worker I

Cyril M. Acapulco

HRMO IV

Segundino C. Castillo

HRMO I

Marisel G. Casco

HRM Assistant

Shirley L. Domine

Municipal Civil Registrar

Juanita C. Labiano

Registrar Officer II

Emmy G. San Mateo

Registrar Officer I

Banesa D. Manzano

Assistant Registrar Officer

Emilie P. Lauyan

Clerk III

John R. Claveria

Computer Operator II

Jesus R. Dela Torre

Utility Worker I

Nemesio B. Belmonte Jr. M. D.

Municipal Health Officer

Pilarcita V. Belmonte M.D.

Rural Health Physician

Bernadine M. Dallo

Local Assessment Operation Officer I

Margierie R. Timoteo

Dentist II

Karen Joyce R. Palisoc

Dentist I

Jasmin G. Mañalac

Dental Aide

John M. Esteban

Medical Technologist II

Verlaine Ascencion Nervi A. Verueco

Medical Technologist II

Kate Maica Ilagan

Laboratory Technician I

Leachim N. Gallardo

Laboratory Aide

Chrishel Jeremy A. Muñoz

Sanitation Inspector I

Madel C. Eugenio

Sanitation Inspector I

Laarni O. Enriquez

Data Controller IV

Victoria A. Mirafelix

Nurse II

Ma. Asuncion Hipolita L. Silao

Nurse II

Claudine Lourdes A. Tomas

Nurse I

Evelyn V. Umipig

Nurse I

Rachelle R. Ringor

Nurse I

Liezl F. Bolos

Nurse I

Lorelinda B. Briones

Nurse I

Milagros T. Santos

Midwife III

Shirley A. Agpalo

Midwife III

Corazon N. Guerzon

Midwife II

Josephine M. Rodico

Midwife II

Aida M. Dela Cruz

Midwife II

Marissa M. Zamudio

Midwfie II

Irene M. Bongolan

Midwife I

Gloria D. Barawel

Midwife I

Leticia A. Diego

Midwife I

Katherine D. Casco

Midwife I

Rodrigo E. Pascual

Driver II

Mary Paz D. Bruno

MENRO

Sheilamie V. Evangelista

Environmental Management Specialist

Benedicto G. Aluad

Utility Foreman

Lunuel F. Ramos

Utility Worker II

Myrna R. Malapit

Municipal Social Welfare and Development Officer

Amy E. Nono

Social Welfare Aide

Michael Ian D. Lico

Data Controller IV

Benigna C. Mendoza

Day Care Worker I

Romelia E. Cristobal

Day Care Worker I

Emma A. Meniado

Day Care Worker I

Clarita P. Elenzano

Day Care Worker I

Rowena O. Dano

Day Care Worker I

Maria Fe J. Castro

Day Care Worker I

Annaliza A. Burgos

Day Care Worker I

Julita S. Guinto

Day Care Worker I

Solifer A. Acacio

Day Care Worker I

Joena R. Cabang

Day Care Worker I

Rowena S. Sarmiento

Day Care Worker I

Orlando S. Ramos

Municipal Agriculturist

Edelwina A. Abedoza

Senior Agriculturist

Maria Catherine V. Matias, D.V.M.

Veterinary III

Lea P.Bruno

Agriculturist II

Wilfredo E.Marquez

Agriculturist I

Helen Grace L. Catabas

Agriculturist I

Jonathan Fernandez

Agricultural Technologist

Menzi Nova Canete

Agricultural Technologist

Alvin C. Damias

Agricultural Technologist

Jo Anne E. Estrella

Farm Foreman

Alfredo Divina

Utility Worker I

Melanio G. Sumangil

DRRMO I

Mary Grace B. Tadeo

Clerk I

Juan C. Pascua Jr.

Utility Worker II

Ronnie B. Directo

Utility Worker I

Rey F. Ignacio

Private Secretary I

Jose Roberto Peralta

Labor General Foreman

Jose A. Olorvida Jr.

Heavy Equipment Operator I

June V. Abenoja

Heavy Equipment Operator I

Ceasario D. Pascual

Heavy Equipment Operator I

Armando S. Ramos

Heavy Equipment Operator I

Jayson D. Toralba

Mechanic I

Enrique D. Gutlay

Driver I

Pedro G. Delos Reyes

Utility Worker I

Roberto V. Nolasco

Utility Worker I

Virgilio A. Calibso

Utility Worker I